خانه / اطلاعات سفر / تفاوت های باتومی و تفلیس
تفاوت های باتومی و تفلیس

تفاوت های باتومی و تفلیس

گرجستان کشوری که در کنار کوه های قفقاز در اروپای شرقی قرار دارد و با جذب های تاریخی و مدرنش به یکی از مقصدهای آفاق پویی محبوب آریایی ها دگرسانی شده است. تفلیس و باتومی دو شهر گمنام گرجستان هستند که اکثر گردشگران، این دو شهر را برای سفر قدرت و می کنند، اگر نمی دانید به کدام یک از شهرهای باتومی یا تفلیس سفر کنید در ادامه در مطلب جاهای دیدنی گرجستان با تفاوت های باتومی و تفلیس همراه باشید.

تفاوت های باتومی و تفلیس

تفلیس بزرگ ترین شهر و پایتخت گرجستان است و در شرق گرجستان در جنوب کوه های قفقاز قرار دارد. این شهر با ۲/۵ هزارهزار شلوغ در قرن ۵ احداث شده و تاریخ و پرفرازو نشیبش را می توان در معماری قرون وسطی و نئوکلاسیک بناهایش درک کرد. تفلیس نماد فرهنگ و تاریخچه و معماری گرجستان است، در سفر به این شهر برای احساس نبض شهر در شارع ها قدم بزنید، در بازارهایش گشت و گذار کنید و طعم غذاها و خوراکی هایش را بچشید. تفلیس شهری است که با وجود بزرگی وسعتش، صمیمت را می توان در میان مردم مجلسی مهربانی حس کرد.

این شهر با آب و هوای نیمه سوزان برا زمستان های نسبتا سرد و تموز های گرمی دارد و حسب معمول گردشگران در فصل های به جز تموز آن را به باتومی رجحان می دهند. جذب هایی مثل درفش کارتلیس، حمام های سولفور، کلیسای سیونی، قلعه ناریکالا، باغ گیاه شناسی، موزه ملی گرجستان و … از باتومی شهری ساخته که نه فقط تذکره و آداب دانی که صنع هم در آن قابل لمس است.

باتومی بعد از تفلیس آخرت شهر بزرگ گرجستان است و در کرانه ها دریای سیاه در جنوب غربی گرجستان قرار دارد. بودن در در کنار دریا، باتومی را به مقصد رخیص تابستانی برای ساحل دوستان و علاقمندان به تفریحات آبی مستحیل مسخ کرده و آب و آسمانی مطلوب و آبدیده را برای آن رقم زده است. باتومی مرطوب ترین شهر گرجستان است و بارش های زیاد در طول سال چشم اندازهای طراوت را برایش مصنوع و آفریدگار است. اگر می خواهید در گرجستان هم ساحل و دریا را آزمایش کنید به باتومی بروید، ساحل و دریا مهمترین جاذبه سیر این شهر است و گردشگران ساعت ها بر روی شن های نرم ساحلش در آرامش می نشینند و به موج های دریای سیاه نگاه می کنند.

تفاوت های باتومی و تفلیس

این شهر بعد از تفلیس آخرت مقصد سفر گرجستان است و در آن جذبه های دیگری مثل دولفیناریوم، باغ گیاه شناسی، تله کابین آرگو، گستره پیازا، پارک ۶ می، ساعت ستاره شناس و … هم وجود دارد که نباید دیدار از آن ها را از دست داد. تماشاگاه های لوکس کنار دریا در باتومی از آن شهری جز از دیگر شهرهای گرجستان ساخته است شهری که با پیاده روی در خیابان هایش می توان خانه های رنگی و تصویر های سنگی زیبایی را دید.

در آشفته هر کدام از این دو شهر گاز پینه های خاص خودش را دارد هر چند که اگر هدفتان از سفر به گرجستان دیدن کلیساها و گیرایی کشش های تاریخی اش است بهتر است که به تفلیس بروید و اگر دریا و ساحل را دوست دارید باید در صیف و زمستان راهی باتومی شوید.

مطلب پیشنهادی

جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

گرجستان یکی از همسایگان ایران است که هر ساله حجم بسیار بالایی از توریست را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *