خانه / اطلاعات سفر / گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها
گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها
گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها

گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها

فستیوال های مختلفی هر ساله در گوشه و کنار دنیا برگزار می شود، این فستیوال ها به نوعی نماد فرهنگی و تصویری از اجتماع مردمان گذشته و حال آن سرزمین است. این فستیوال ها با نمادهای مختلف و تم های متفاوتی برگزار می شود و انعکاس دهنده شادی و غم مردم آن منطقه جغرافیایی می باشد. در این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر قصد داریم یکی از کشورهای معروف در برگزاری فستیوال های متنوع و جالب یعنی گرجستان را به شما دوستان معرفی کنیم.

گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها
گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها

فستیوال جم

فستیوال موسیقی الکترونیک گرجستان یا به اختصار جشنواره جم از معروفترین و محبوب ترین فستیوال های کشور گرجستان می باشد که از سال ۲۰۰۷ در شهر ساحلی آناکلیا در تاریخ ۱۴ جولای تا ۱۴ آگوست برگزار می شود و میزبان دی جی های مشهوری از سراسر دنیا می باشد.

این فستیوال همه ساله تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را جذب خود می کند، در این فستیوال علاوه بر تجربه ای بی نظیر و متفاوت، امکانات بسیار خوبی در اختیار مهمانان قرار می گیرد و شما می توانید با تهیه بلیط این جشنواره در تمامی اجراهای موسیقی بین المللی با سبک های متفاوت و دلخواه شرکت کنید.

بعلاوه شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند از دیگر امکانات رفاهی همچون پارک آبی و تمامی فعالیت های ورزشی و دیدنی به طور رایگان استفاده کنند. دیگر ویژگی شاخص این فستیوال نیز نزدیکی این منطقه به ساحل بسیار زیبای آناکلیا می باشد.

فستیوال رنگ ها

در فستیوال رنگ تفلیس بی شک یاد جشن معروف و بسیار زیبای رنگ ها در هند خواهید افتاد. در این فستیوال یک روزه توریست ها و مردم گرجستان در یکی از زیباترین مناطق این کشور در تفلیس به نام دریاچه لاک پشت ها دور هم جمع می شوند و با پرتاب پودرهای رنگی به شادی و تفریح می پردازند. این فستیوال که به همراه رقص و موسیقی برگزار می شود، برای شما خاطرات خوشی را بوجود خواهد آورد. به حق می توان گفت گرجستان، سرزمین شادترین فستیوال ها است.

فستیوال رنگ ها
فستیوال رنگ ها

جشن نوروز

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی دیگر از کشورهای برگزار کننده نوروز بغیر از ایران، تاجیکستان و ترکیه، گرجستان می باشد. مردم گرجستان عید نوروز را که از اعیاد باستانی زرتشتی می باشد، جشن می گیرند، زیرا قبل از ظهور دین مسیح مردم این کشور پیرو مذهب زرتشت بوده اند.

در این کشور روز اول فروردین تعطیل رسمی می باشد و تمام مراسمات و آیین های این روز مانند جشن و پایکوبی و چیدن سفره هفت سین نیز در گرجستان رواج دارد.

فستیوال پنیر

این فستیوال که در فضایی مفرح و شاد برگزار می شود، از محبوب ترین فستیوال ها در سراسر گرجستان است. درا ین جشن باشکوه شما می توانید از نزدیک شاهد فرآیند تولید و تهیه انواع پنیر باشید. این جشنواره هر ساله در دوم مرداد ماه برابر با ۲۴ جولای برگزار می شود.

فستیوال پنیر
فستیوال پنیر

گفتنی است فستیوال پنیر به طور مشترک توسط سه کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان برگزار می گردد و برگزار کننده سال بعد کشوری خواهد بود که برنده شود!

مطلب پیشنهادی

تفاوت های باتومی و تفلیس

تفاوت های باتومی و تفلیس

گرجستان کشوری که در کنار کوه های قفقاز در اروپای شرقی قرار دارد و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *