خانه / اطلاعات سفر / جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان
جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

گرجستان یکی از همسایگان ایران است که هر ساله حجم بسیار بالایی از توریست را در خود جای می دهد. فرهنگ گرجی موارد بسیار شیرینی دارد که در جشن ها و فستیوال های خودشان استفاده می شود. یکی از این موارد لباس مردم گرجستان است. جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان خاص بوده و در کشور گرجستان تولید می شود.

جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

 

شاید این موضوع کمی عجیب باشد، ولی به خاطر سوالهای زیادی که شما عزیزان در این مورد از ما  داشتید، تصمیم به تحقیق و توضیح در این مورد گرفتیم. خب برای کسانی که بار اول است که به گرجستان سفر می کنند ، باید بدانند این کشور کوهستانی ست. پس لباسهای ورزشی و کفشهای اسپرت با خود همراه داشته باشید. مطمئنا از هتل برای پیاده روی در تبلیس یا باتومی خواهید رفت پس چه چیزی بهتر از یک جفت کفش مناسب برای پیاده روی؟

اگر به مناطق ساحلی می روید، بهتر است کفشی بپوشید که روی سنگریزه های ساحل بتوانید قدم بزنید. از آنجایی که تابستانهای گرجستان داغ است، یادتان باشد کرم ضدآفتاب در هر دو مناطق کوهستانی و ساحلی استفاده کنید.

دختران جوان گرجی بیشتر با دامن های کوتاه دیده می شوند که در واقع اصلی عوض از مدلهای دهه ۶۰ میلادی اروپا است. دختران گرجی به شلوار جین نیز علاقه خاصی دارند و برخلاف دختران آریایی تمایل چندانی به آرایش ندارند. لوازم آرایش در گرجستان شایعه چندانی ندارد اما دختران گرجی به ناخن هایشان اهمیت زیادی می دهند و به مانیکور کردن ناخن علاقه زیادی دارند. دختران گرجی برای دوختن لباس به خرید پارچه ی تریکو ی گرجستانی نیاز دارند.

جنس پارچه ی لباس مردم گرجستان

دختران گرجی عاشق رنگ موهای بسیار روشن هستند و اغلب موهایشان را به شکل رنگ پریده در می آورند.زنان میانسال گرجی نیز اغلب دامن تیره رنگ بلند بر تن می پوشند و دامن کوتاه را کمی زننده می دانند. زنان میانسال گرجی برای اینکه جلف به نظر نرسند اغلب از پرده پوشی دامن کوتاه دوری می کنند وتنها گاهی در مراسم های خاص دامن کوتاه می پوشند.جوانان امروز، معنای رنگ را خوب می‌فهمند و از طرح‌های ایرانی هم به خوبی اگاهی دارند، و همین است که زیبا می‌پوشند و لباس‌های‌شان به زیبایی متقارن تناظر می‌شود.
امروز ۴ جوان مقابل عکاس ما ایستادند و پوشش‌شان را به شما معرفی کردند. این عکس‌ها در محدوده  مرکز شهر تهران برداشته شده است.قدم زدن در میان بازار عتیقه‌فروش‌های گرجستان و تماشای هنر مدرن گرجستان حتماً برایتان جالب خواهد بود. این بازار با اجناس کهنه و قدیمی و عتیقه جات به سمساری شباهت دارد ولی بسیار جذاب و فوق العاده به نظر می رسد؛

اما قیمت ها در اینجا کمی گران است، مخصوصاً برای شما به‌عنوان یک توریست قیمت ها افضل هم می رود! درای بریج همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا پنج عصر باز است، توصیه می کنیم حتی برای تماشا یا خرید سوغات گرجستان هم که شده به این بازار سری بزنید!

مطلب پیشنهادی

تفاوت های باتومی و تفلیس

تفاوت های باتومی و تفلیس

گرجستان کشوری که در کنار کوه های قفقاز در اروپای شرقی قرار دارد و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *