خانه / جاهای دیدنی گرجستان / جاهای دیدنی تفلیس / دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس
دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس

دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس

همانطور که در بالا ایما کردیم، دریاچه لاک پشت در تفلیس در اساس شمالی رشته کوه های متاتسمیندا و در ارتفاعات ۶۸۶ متری از سطح دریا نیز قرار دارد. با توجه به این که دریاچه لاک پشت تفلیس در مهمترین شهر گرجستان قرار دارد بازدیدکنندگان زیادی دارد به خصوص در فصل گرم سال می توانید تاپ :صفت عالی و جذاب ترین تفریحات تابستانه و زمستانی صیفی و شتوی را در آن آزمون کنید.

دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس

از آن جایی که در این منطقه بازدیدکنندگان زیاد بازآیی می کنند کاباره ها و کافه مشبع و بازهم رویدادهای ورزشی و تفریحی علاوه را می توانید مشاهده کنید. جالب است بدانید بالعکس اسم دریاچه لاک پشت تفلیس، هیچ لاک پشتی در این بحیره خوش زیستن نمی کند و مردم گرجستان باورمند هستند، این بحیره از بالا شبیه لاک پشت است به همین دلیل به آن دریاچه لاک پشت می گویند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی تفلیس در مورد دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نمایی از دریاچه لاک پشت

دریاچه لاک پشت تفلیس مساحتی حدود ۳۴ هزار متر مربع دارد و به طور کلی ۴۰۰ متر مربع را به تصرف خود در آورده است. عمق بحیره در حدود ۱٫۷ متر شمار گیری شده است، بسیاری از افراد که به این دریاچه می روند از آن با آدرس آبگیری کوچک بر روی کوه ها یاد می کنند. آب این بحیره از طریق رود ورزیس ‌خووی (VarazisKhevi) فارغ البال می شود که یکی از شاخه های رود کر (Kura) قلمداد می شود. اما آب بارش و همچنین، چشمه های راهرو نیز در آسوده خاطر آب این بحیره بی تاثیر نیستند. شاید برای تان جالب باشد که این دریاچه در وهله اول، بر اثر لغزش یا رانش زمین پدید آمده است؛ اتفاقی که دلیل حضور تکثر از بحیره های کره زمین از جمله دریاچه های چورِت و گهر در کشورمان به شمار می رود.

در پیرامون دریاچه لاک شت تفلیس رویدادهای ورزشی و تفریحی وفور و کمی برگزار گردیده است. اکثر این بزم ها با فرا چسبیدگی فصل صیف و زمستان آغاز می شوند. از جمله جانان ترین این تک ودو های دوست و سرگرم کنند نیز بند از زمین بازی کودکان، کافه های تابستانی، شنا، برگزاری کنسرت های حرفه ای در نواحی بحیره و رویدادهای متعدد دیگر هستند که از ملاحت و دافعه های دلبر دریاچه لاک پشت به شمار می روند. این ناحیه به غیر از سرشت بی نظیری که دارد اغلب برای مخابره و ماخذها اصلی که دارد در بین عموم مردم و گردشگران دوست شده است.

رستوران های دریاچه لاک پشت

با توجه به موضع جغرافیایی بحیره لاک پشت تفلیس، این منطقه آب و چرند شبیه شهر تفلیس دارد و اقلیمی نیمه گرم و تیز دارد. شتا ها در این شهر هوا گرم و شتا ها نیز سرمای شدیدی در آن ثابت قدم است. به قصد سفر به این دریاچه لاک پشت تفلیس اگر بخواهید در فصل بهار و خریف به این ناحیه بروید طبیعتا بهترین تخته سیاه انگش تنما را بینایی دیدار خواهید کرد و مسافران بیشتری هم در این فصل به این شهر می آیند. در شتا جشن ها و مراسم های متنوعی در قلمرو بحیره برگزار می شود و اگر اهل شلوغی و پروگرام های پر دغدغه باشید این فصل زمان مناسبی برای شما خواهد بود. شتا فصلی است که به شما اصلا غرض نمی شود که به ویزیت کنترل از این بحیره بروید، چرا ابزار جوی افزون سرد است و نمی توانید از تماشای منظره ها لذت کافی را ببرید.

دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس

لوازم مورد نیاز

اگر دستور کار سفر شما در بهار و تابستان باشد شما می ضروری به عدو خودتان کفش پیاده روی، کلاه آفتاب گیر، کرم ضدآفتاب، زیرانداز، لباس نخی و کم بها با خورشید و ایضاً اگر اهل جنب و جوش و پویه هستید افزار بازی هم عدو خودتان ببرید.

اما اگر برنامه سفر شما در فصل تیر و زمستان باشد حتما ولی خودتان اسباب لازم جهت تهیه آتش، کفش پیاده روی کم ارزش در صورتی برف یا بارون بر روی زمین باشد، دستکش، کلاه و کلیه لباس های گرم کم ارزش برای فصل سرما را داشته باشید.

دسترسی

با توجه به حله جغرافیایی این بحیره که در غرب شهر تفلیس جای رنجیده است، مفت ترین و سریع ترین راه برای پیوستگی به آن گرفتن تاکسی است. مسلماً راه های دیگری هم آمخته اتوبوس، ماشین شخصی و مترو هم هستند که می توانید برای الحاق به دریاچه لاک پشت تفلیس از آن ها استفاده کنید.

دانستنی های مهم دریاچه لاک پشت تفلیس

در سال ۲۰۱۶ در این ناحیه ویروسی به نام زیکا شایع شد که به روش عصبی جنین ها تاثیر بیش جدید نیز دارد، برای نهی و امر از شیوع این بلا که از پشه منتقل می گردد مسئولین گرجی نوعی پشه ماهی را در آب این دریاچه رشد دادند که همانطور که از نام آن پیداست این ماهی پشه می خورد و این ناحیه را خطر این آفت نجات داد.

زمانی که شما از طرف شرقی بحیره به سوی مبنا پا می روید، می توانید مهمترین چشم انداز شهر تفلیس یعنی ورزشگاه این کشور را دید کنید.در جوانب این دریاچه ملاحت و دافعه های آفاق پویی متنوعی هم وجود دارد که شامل پارک واکه در گزند تفرق ی ۳٫۸ کیلومتری بحیره لاک پشت تفلیس قرار دارد و همینطور یک موزه روباز مردم نگاری هم در وهن آسیب ی ۱٫۲ کیلومتری وجود دارد که می توانید بعد از دریاچه ی لاک پشت تفلیس آگاهی کنید.

مطلب پیشنهادی

پیست اسکی گودائوری گرجستان

پیست اسکی گودائوری گرجستان

پیست اسکی گودائوری (Gudauri Ski Resort) پیست اسکی با کیفیتی است در دامنه جنوبی کوههای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *