خانه / جاهای دیدنی گرجستان / جاهای دیدنی تفلیس / موزه استالین در گوری گرجستان
موزه استالین گرجستان
موزه استالین گرجستان

موزه استالین در گوری گرجستان

موزه استالین (Stalin Museum) یکی از مهمترین جاذبه های توریستی گرجستان می باشد که در ۶۸ کیلومتری شهر گورد در شمال شرقی شهر تقلیس گرجستان واقع شده است. استالین یکی از رهبران شوروی سابق،اهل گرجستان بود. استالین اهل باتومی نبود، بلکه او در گوری، یک شهر کوچک در گرجستان، به دنیا آمد،اما یک موزه در باتومی به نام او (موزه‌ی استالین) یک بنای سرگرم‌کننده است که توریست ها را با زندگی او آشناتر می‌کند و امروزه موزه استالین در گوری گرجستان به یکی از این بناهای سرگرم کننده تبدیل شده است.

موزه استالین گرجستان
موزه استالین گرجستان

استالین بین سال‌های ١٩٠١ و ١٩٠٢ تنها چند ماه در این ساختمان ساکن بود. او در طی مدت اقامتش در باتومی، به سازماندهی کارگران قیرکار کمک کرد و یک مرکز چاپ غیر قانونی هم راه انداخت. هرچند که او دو دهه بعد مشهور شد و هنگام اقامتش در باتومی، شاید فقط این کارگران قیرکار و کارمندان مرکز چاپ و پدر و مادر و اقوامش او را می‌شناختند.

Gori Stalin Museum (1)

وسایلی از او به جا مانده که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند و از میان آن‌ها می‌توان به تختی که او در آن می‌خوابید و همچنین یک حوله‌ی بیدخورده و وسایل شخصی او همراه با لباس نظامی با پوتین های افسری استالین اشاره کرد!در این موزه کلیه فعالیت های استالین از قبیل نامه نگاری های وی ، عکس ها و … می باشد.

موزه استالین در گوری در گرجستان
موزه استالین در گوری در گرجستان
موزه استالین گرجستان
موزه استالین گرجستان

Gori Stalin Museum (5)

 

 

مطلب پیشنهادی

پارک آبی تفلیس در گرجستان

پارک آبی تفلیس

پارک آبی تفلیس در گرجستان (Aqua Park Tbilisi) یکی از اماکن تفریحی در گرجستان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *