خانه / جاهای دیدنی گرجستان / جاهای دیدنی تفلیس / مجسمه مادر گرجستان (Mother Statue)
مجسمه مادر گرجستان
مجسمه مادر گرجستان

مجسمه مادر گرجستان (Mother Statue)

مجسمه مادر گرجستان (Mother Statue) معروف به کارتلیس ددا یک مجسمه و بنای زیبا و سمبلی بر فراز تپه های سولالاکی شهر تفلیس پایتخت گرجستان است و تقریبا از تمام زوایای شهر تفلیس قابل دیدن است.ساخت مجسمه مادر در سال ۱۹۵۸ میلادی و به مناسبت هزار و پانصد سالگی تفلیس، توسط مجسمه ساز گرجی ” الگوجا آماشوکلی ” انجام شد. مجسمه مادر گرجستان ۲۰ متر ارتفاع دارد و از آلومینیوم ساخته شده است این مجسمه یکی دیگر از جاذبه های توریستی تفلیس به شمار میرود.

مجسمه مادر گرجستان
مجسمه مادر گرجستان

این مجسمه شبیه بانویی گرجی با لباس محلی ساخته شده که در دست راست او شمشیری به معنی سلحشوری و تهدید دشمن ها و در دست چپ ، جامی از شراب به نشانه مهمان نوازی و استقبال از دوستان تور گرجستان قرار دارد.شبیه این مجسمه در شهر ایروان پایتخت ارمنستان ساخته شده که به مجسمه مادر ارمنستان معروف است.

مجسمه مادر گرجستان
مجسمه مادر گرجستان

مادر گرجستان از سه مسیر قابل دسترس است. در صورتی که اتومبیل در اختیار دارید، میتوانید با پیمودن خیابان سولولاکی به این مجسمه زیبا برسید. در صورتی که پیاده هستید، از کنار حمام های سنتی گوگرد و با طی یک مسیر پلکانی، ‘مادر گرجستان’ را که به استقبالتان آمده است، خواهید یافت. جدیدترین مسیر را نیز میتوانید با تله کابین تجربه نمایید که از میدان اروپا آغار و به ارتفاعات نزدیک مادر گرجستان ختم می شود.

مجسمه مادر گرجستان
مجسمه مادر گرجستان

 

مطلب پیشنهادی

بهترین رستوران های تفلیس

بهترین رستوران های تفلیس

به ته کامل بلوز رکابی بار های تفلیس هستید؟ بگذارید اول درباره کامل بلوز رکابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *