خانه / اطلاعات سفر / زمان مناسب برای سفر به گرجستان
زمان مناسب برای سفر به گرجستان
زمان مناسب برای سفر به گرجستان

زمان مناسب برای سفر به گرجستان

گرجستان از جمله کشورهای بسیار زیبای قاره سبز است که مناظر طبیعی و آب و هوای منحصر به فرد آن باعث شده تا همیشه یکی از برترین انتخاب های گردشگران برای تورهای تابستانی و زمستانی باشد. ما در این بخش از مقالات اطلاعات سفر، شما را با زمان مناسب برای سفر به گرجستان آشنا خواهیم نمود. با e-georgia همراه باشید.

مساحت کشور گرجستان در حدود ۷۰ هزاران کیلومتر چهارضلعی است و از این جهت کشور کوچکی منظور می‌شود. این کشور با فدراسیون روسیه (شامل جمهوری‌های خودمختار چچن، داغستان، اینگوش، اوستیای جنوبی و …) از شمال، با جمهوری آذربایجان، ترکیه و ارمنستان از شرق و جنوب دارای مرز مشترک است. رشته‌کوه قفقاز، بیشتر مساحت گرجستان را تشکیل می‌دهد. کوه شخارا با ارتفاع ۵۰۶۹ متر بلندترین نقطه این کشور منظور می‌شود. مسلماً با نگرش به ساحلی‌بودن بخش غربی این کشور آب و هوای این بخش مرطوب‌تر بوده و به آب و هوای مدیترانه‌ای نزدیک است.

سفر به گرجستان
همین تنوع آب و هوایی یکی از ویژگی‌های گرجستان محسوب می‌شود بطوریکه در یک فصل هم می‌توان در کوهستان و بر روی برف اسکی کرد و هم در ساحل گرم بحر شنا نمود. به آدرس معیار می‌توان گفت که دمای حد وسط گرجستان از دمای هوای تهران در تابستان ۱۰ رتبه خنک‌تر است.فصل‌های بهار و پاییز  و تیر بسیار پرباران بوده و تابستان و زمستان تقریبا خشک هستند که مسلماً در ارتفاعات مختلف، این ماه ممکن است متفاوت باشد.

سفر به گرجستان
زمان مناسب برای سفر

رشته‌کوه قفقاز زمستان‌های سخت و بسیار سردی به خاطر ساکنین این ناحیه به ارمغان می‌آورد. از اواخر بهار که بارش‌های فصلی کمتر می‌شوند تا اواخر تابستان، عالی ترین هنگام های سفر به این کشور است. دقیق‌تر اینکه، با عنایت به وضعیت آب و آسمانی و بارندگی، خرداد و تابستان‌های آفتابی و تقریبا معتدل آن است. لازم به ذکر است قسمت غرب این کشور با نگرش به نزدیکی به دریای سپید مرطوب‌تر بوده و رنگارنگی گیاهی بیشتری را نیز داراست.

چگونگی سفر به گرجستان
فصل بهار یعنی از ماه مارس تا مه، کامل ترین زمان به خاطر سفر است. در این فصل، هوا بیش گرم و خیلی سرد نیست. در ماه‌های آخر نوبهار احتمال بارش بیشتر است. بدین سبب در کنار سایر لوازمی که می‌برید، چتر و بارانی را فراموش نکنید. میانگین دمای هوای گرجستان در فصل تابستان یعنی از ژوئن تا آگوست، بین ۲۰ تا ۳۰ رتبه سانتیگراد است. زیاد تفرجگاه‌های گرجستان در این فصل پر از گردشگر هستند. فراموش نکنید که طراوت هوا به خصوص در حواشی ساحلی بسیار زیاد است و لیکن برای کسانی که به آب‌وهوای گرم روال ندارند، ناراحت‌کننده باشد.

چگونگی سفر به گرجستان
گرجستان در فصل پاییز یعنی از ماه سپتامبر تا نوامبر بسیار خوب و دیدنی است. درختان هزاررنگ، بارش باران و زمین‌های پوشیده‌از جنگل‌های سرخ فام و نارنجی از جذابیت‌های گرجستان در فصل پاییز هستند. به خاطر سفر در فصل پاییز حتما بارانی و چتر همراه ببرید.
زمستان در گرجستان خیلی سرد است. یعنی از ماه دسامبر تا فوریه که دمای هوا بین ۲ تا ۶ رتبه سانتی‌گراد است که شب‌ها این پایه به زیر صفر هم می‌رسد. بارش برف در این فصل سبب می‌شود که گرجستان در زمستان مکان مناسبی بابت دوستداران ورزش‌های زمستانه و اسکی باشد.

مطلب پیشنهادی

تفاوت های باتومی و تفلیس

تفاوت های باتومی و تفلیس

گرجستان کشوری که در کنار کوه های قفقاز در اروپای شرقی قرار دارد و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *