خانه / جاهای دیدنی گرجستان / جاهای دیدنی باتومی / سفر به ناشناخته های باتومی

سفر به ناشناخته های باتومی

کشور گرجستان به دلیل داشتن حله خاص استراتژیکی و بدلیل نزدیکی به ترکیه و روسیه، ملحق پتانسیل تغییر شدن به یکی از خواسته ها سفر را دارد و در این سال ها نیز منسجم تمام تلاش خود را در این امر به کار بسته است. حتماً مدتی قبل این کشور برای گردشگران هفهف پوزپلنگ پروانه گذاشت که چندی پیش، این امر نیز لغو گردید و هم اکنون گردشگران عجم می توانند به آرامش به این کشور سفر کنند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی باتومی در مورد سفر به ناشناخته های باتومی  بیشتر می گوییم.

گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره ی اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از مقاصد منزلت ها پست ها دیپلماتیک تفلیس دارالملک گرجستان، عضویت در انجمن فرنگ و ناتو است. گرجستان در حال حاضر عضو ناظر در انجمن فرنگ و ناتو می باشد و همکاری های زاید با این دو تمشیت دارند. لازم به ذکر است که کلیه دستورالعمل ها گرجستان مثل هماهنگ ضوابط اتحادیه غرب است.مردم بومی گرجستان، مردم گرجی کافر یهودی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی سخن می‌گویند که زبان رسمی کشور گرجستان است و با الفبای گرجی نشانه می‌شود که یکی از چهارده الفبای جسم در جهان می‌باشد.

طول این کشور حدود ۳۷۰ کیلومتر، حداکثر عرض آن ۲۰۰ کیلومتر وطول قطر بزرگ آن ۶۱۳ کیلومتر است.مساحت گرجستان ۶۹٬۹۰۰ کیلومتر مربع و اندکی عظمی از سری‌لانکا و کوچکتر از سیرالئون است. این کشور عظیم از کشورهای اروپای مرکزی و آسیا شرقی مالوف هلند و بلژیک و نروژ و اتریش و دانمارک و کره جنوبی و ارمنستان و کرواسی و اسلونی و استونی و لتونی و لیتوانی می باشد.

باتومی شهری ساحلی ساکن کناردریا بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان است. این شهر در محل بارانداز کهنه و جدید رومی باتوس، که احداث آن را به آدریانوس نسبت می‌دهند، بنا شد. جنبه ها یوستی نیانوس از پادشاهان روم شرقی آنجا را تصرف کرد و پس از بنای دژ پترا در شمال آن، باتوس فره خود را از دست داد و مدتی بعد، جزو متصرفات سلاطین لز شد.

امروزه می توان این شهر را یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهر های قفقاز نامید. این شهر با نقشه های اضافه دقیق دولت گرجستان توانسته است به سطح بیش قابل قبولی از توریست پذیری و شهرت در بین گردشگران ناحیه دست یابد.دسترسی به باتومی – گرجستانشهر باتومی به انواع مختلفی قابل قدرت بوده و از هر وسیله ای برای رفتن به آن می توان کاربرد کرد. رایج ترین راه راه خاکی و لغو می باشد.

این دایره تفریحی در سال ۱۹۷۵ واگشایی و انسداد شده است و سپس پس از اندی، در سال ۲۰۱۱ آفرینش مجدد توبه کردن و مکرر درهایش را به روی مردم هم است. این دلفیناریوم امکان تماشای شوی دلفین ها تا ۷۰۰ نفر را بسیجیده می سازد و بازهم دیدار کنندگان می توان با گونه ها نمودن ها آشنا شده و از آنها لذت ببرند. نیز می توانند دلفین ها را نیز لمس کنند. این شو به سه زبان گرجی، انگلیسی و روسی برگزار می شود و باید توجه داشته این شو سه بار در روز و در ساعت های ۱۴، ۱۷ و ۲۱ ایفا به جریان انداختن می پذیرد.

 قدم زدن در پارک سیساسد

بسیاری این گذرگاه را به آدرس باستانی ترین جاذبه ی باتومی ذکر می کنند. ساخت این معبر در سال ۱۸۸۱ شروع شد. در این زمان، فرمانروا شهر به یک باغبان آلمانی اجازه داد که پارکی را در امتداد ساحل باتومی خلق کند. هم دوره این بلوار که در واقع پارکی در بقیه ساحل می باشد، به طول ۷ کیلومتر افزایش مفقود ضال است. در این پارک، کالا اقسام مجسمه ها، صندلی های زیبا و فوراه های مختلفی وجود دارند و قرار قبض آن در بقا ساحل، قدم زدن در آن را زیاد دلفریب می نماید.

بازدید از باغ ملی گیاه شناسی

باغ ملی گیاه شناسی باتومی در مساحتی به وسعت ۱۰۸ هکتار خلق شده است و ۹ کیلومتر از شهر باتومی فاصله دارد. این باغ در منطقه ی به نام Mtsvane Kontskhi یا همان دماغه سبز (The Green Cape) و در کنار دریای سیاه واقع شده است. این باغ به آدرس یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در زمان شوروی سابق متمایز می شد. این باغ توسط گیاه شناس روسی به نام Andrey Nikolayevich مخلوق شد و در این امر دو بستانی و طراح حرفه ایی نیز به او کمک نمودند. این باغ دارای گونه ها گل ها و گیاه های جوراجور را داراست و به قسمت های شرق آسیا، نیوزیلند، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا و هیمالیا و مدیترانه انشعاب می شود.در کل دیدار مجدد از این باغ برای هر فردی که آماتور ابداع زیباست و می خواهد عکس های فزونی را در کنار این نعمت خدادادی بگیرد، وصیت می شود.

مطلب پیشنهادی

باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی (Batumi Botanical Garden) یکی از جاذبه های گردشگری باتومی می باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *