خانه / جاهای دیدنی گرجستان / چرا تور گرجستان؟
گرجستان
گرجستان

چرا تور گرجستان؟

هر ساله در ایا نوروز خیلی از مردم کشورمان ترجیح می دهند که تعطیلات خود را خارج از کشورمان سپری کنند. مالزی، تایلند، ترکیه و اندونزی از جمله کشورهایی هستند که گردشگران ایرانی زیادی به آن سفر می کنند. از آنجا که چند ماه بیشتر تا نوروز ۹۶ باقی نمانده است، در مقاله امروز قصد داریم بیشتر با گرجستان و جاذبه های گردشگری اش آشنا شویم.

در حقیقت گرجستان هم می تواند یکی از گزینه های تعطیلات خارج از کشور شما باشد، چرا که نه؟

اما شاید بپرسید چرا تور گرجستان؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید. بعد از آن شاید حق را به ما بدهید و تور گرجستان را هم در برنامه سفر آینده خود قرار دهید.

گرجستان
گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان است. کلمه تفلیس در اصل کلمه ای قفقازی به معنای گرم است که به دلیل وجود داشتن چشمه های بسیار زیاد آب گرم این منطقه به این نام خوانده می شود. درست است که تفلیس حدود ۲۹ بار ویران و مجدد مورد بازسازی قرار گرفته، اما ترکیب بسیار قدیمی شهر با خیابان های سنگفرش شده باریک و مارپیچش و کلیساهای باستانی تقریبا دست نخورده باقی مانده است.

شما با سفر به این کشور بسیار زیبا می توانید با مردم خوش قلب، روستاهای خیلی زیبا و همچنین جنب و جوش شبانه در تفلیس روبرو شوید. گرجستان طیف بسیار وسیعی از محصولات تفریحی و گردشگری را به شما عرضه می کند. از نظر موقعیت این کشور هم در اورپا و هم در آسیا واقع گردیده اما مردم گرجستان خودشان را به عنوان بالکن قاره سبز(اروپا) معرفی کرده و به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا هستند.

کلیساهای باستانی
کلیساهای باستانی

یکی از زیباترین مکان های غیز قابل فراموش طبیعت گرجستان پارک ملی توشتی(Tusheti) است. این پارک که در دامنه های قفقاز قرار گرفته است شما را یاد طبیعت اسکاتلند هم می اندازد. شاید حتی از نظر شما زیباتر هم جلوه کند.

پارک ملی توشتی
پارک ملی توشتی

همچنین بلند ترین قله اروپا نیز به نام البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ در این کشور قرار دارد. نام این قله در حقیقت با نام قله البرز هم ریشه است و هر دو از یک واژه ایرانی هستند. لازم است بدانید که در کوه های قفقاز قله های دیگری نیز که ارتفاع آنها به بیش از ۵۰۰۰ متر هم می رسند، وجود دارند.

قله البروس
قله البروس

مردم گرجستان در طول تنها چند ثانیه، طوری با شما برخورد می کنند که انگار از اعضای خانواده آنها هستید. آنها مردمی بسیارخوش قلب هستند و ارتباط خیلی گرمی با شما برقرار کرده و احترام بخصوصی برای یکدیگر قائل هستند.

مردم گرجستان
مردم گرجستان

بازارهای سنتی را نیز می توانید در همه جا ببینید. سبزیجات و میوه های رنگارنگ، نان و گوشت های لذیذ و هر چیزی که هوس آن را داشته باشید. این بازارها دارای معماری سنتی و بومی تماشایی و از زیباترین جاهای دیدنی گرجستان هستند. حتی اگر قصد خرید چیزی را ندارید، بازدید از آنها را بشدت توصیه می کنیم. درضمن هیچ یک از کالاهایشان برچسب قیمت ندارند(!) و شما باید چانه بزنید.

بازار گرجستان
بازار گرجستان

باتومی و ساحل دریای سیاه را هم فراموش نکنید. شهر باتومی بناهای تاریخی بسیار حیرت انگیزی دارید که نباید آنها را از دست بدهید. خانه سفید و فانوس اسکندر از جمله این بناهای تاریخی زیبای این شهر می باشد.

باتومی
باتومی

مطلب پیشنهادی

کلیسای صخره ای درگرجستان

کلیسای صخره ای درگرجستان

قدمت این کلیسا مطابق با آثار قدیمی که در مورد آن وجود دارد نشان دهنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *